Przyłącze Wodociągowe Domu Pasywnego

misiek 19 Lipiec, 2015

przylacze-wodociagowe-domu-pasywnego-2

przylacze-wodociagowe-domu-pasywnegoprzylacze-wodociagowe-domu-pasywnego-5przylacze-wodociagowe-domu-pasywnego-4przylacze-wodociagowe-domu-pasywnego-3przylacze-wodociagowe-domu-pasywnego-2

Moja współpraca z inwestorem – jako generalny wykonawca prac przy budowie domu pasywnego w Wieżycy, rozpoczęła się od wykonania przyłącza wodociągowego. Po opracowaniu i odbiorze projektu wykonania przyłącza, zgodnie z przepisami złożyliśmy w Starostwie Powiatowym w Kartuzach wniosek o zgłoszenie jego budowy. W starostwie napotkaliśmy niewielkie problemy formalne (patrz poprzedni post), jednak po niewielkich zmianach uzyskaliśmy zgodę na rozpoczęcie prac. Niestety, od samego początku borykaliśmy się z obsypywaniem się ścian wykopu, co znacznie utrudniało oraz przedłużyło prace. Największą niedogodnością zaś, okazało się złe umiejscowienie wodociągu, które nie pokrywało się z tym na mapach do celów projektowych. Jednak i z tym zdołaliśmy sobie poradzić poprzez przekopanie terenu w celu jego rzeczywistej lokalizacji. Montaż samej studni wodomierzowej AS-3 firmy Adello System z fabrycznie zamontowanym zestawem wodomierzowym odbył się już bez żadnych problemów. Zasypanie wykopu oraz późniejsze sporządzenie protokołu z zakończenia prac, to już była czysta przyjemność.

Koszt wykonania zleconych prac przedstawiony poniżej:

1. Koszt wykonania przyłącza wraz z montażem studzienki wodomierzowej – 3.200,00 zł

2. Koszt wykonania projektu budowy przyłącza – 550,00 zł

3. Koszt określenia warunków przyłączenia do sieci – 125,00 zł

4. Koszt uzgodnienia projektu przyłącza wodociągowego – 50,00 zł

5. Opłata za podpisanie umowy z dostawcą wody – 123,00 zł

ŁĄCZNIE – 4.048,00 zł

Mateusz Duda


Tagi: Dom Pasywny, Działka Domu Pasywnego, Przyłącze Wodociągowe, Uzbrojenie Działki

Wszystkie Artykuły

Powiązane Artykuły

Liść w budownictwie pasywnym i energooszczędnym
Przyłącze Wody Domu Pasywnego
Jesienny widok na działkę Domu Pasywnego Wieżyca

Komentarze

  1. Bardzo solidne wykonanie. Pierwszy niezwykle ważne media są jak widzę. Poszlo widzę expresowo, patrząc ile ja czekałem na wodę w okolicach Kolbud.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

fb