Przyłączenie wody – oczami Wykonawcy

misiek 19 Lipiec, 2015

przylacze-wodociagowe-domu-pasywnego-2

przylacze-wodociagowe-domu-pasywnegoprzylacze-wodociagowe-domu-pasywnego-5przylacze-wodociagowe-domu-pasywnego-4przylacze-wodociagowe-domu-pasywnego-3przylacze-wodociagowe-domu-pasywnego-2

Przyłączenie wody – relacja Wykonawcy

Moja współpraca z inwestorem – jako generalny wykonawca prac przy budowie domu pasywnego w Wieżycy, rozpoczęła się od wykonania przyłącza wodociągowego. Po opracowaniu i odbiorze projektu wykonania przyłącza, zgodnie z przepisami złożyliśmy w Starostwie Powiatowym w Kartuzach wniosek o zgłoszenie jego budowy. W starostwie napotkaliśmy niewielkie problemy formalne (patrz poprzedni post), jednak po niewielkich zmianach uzyskaliśmy zgodę na rozpoczęcie prac. Niestety, od samego początku borykaliśmy się z obsypywaniem się ścian wykopu, co znacznie utrudniało oraz przedłużyło prace. Największą niedogodnością zaś, okazało się złe umiejscowienie wodociągu, które nie pokrywało się z tym na mapach do celów projektowych. Jednak i z tym zdołaliśmy sobie poradzić poprzez przekopanie terenu w celu jego rzeczywistej lokalizacji. Montaż samej studni wodomierzowej AS-3 firmy Adello System z fabrycznie zamontowanym zestawem wodomierzowym odbył się już bez żadnych problemów. Zasypanie wykopu oraz późniejsze sporządzenie protokołu z zakończenia prac, to już była czysta przyjemność. Przyłączenie wody otwiera drogę do dalszych etapów budowy.

Koszty przyłączenia wody

Koszt wykonania zleconych prac przedstawiony poniżej:

1. Koszt wykonania przyłącza wraz z montażem studzienki wodomierzowej – 3.200,00 zł

2. Koszt wykonania projektu budowy przyłącza – 550,00 zł

3. Koszt określenia warunków przyłączenia do sieci – 125,00 zł

4. Koszt uzgodnienia projektu przyłącza wodociągowego – 50,00 zł

5. Opłata za podpisanie umowy z dostawcą wody – 123,00 zł

ŁĄCZNIE – 4.048,00 zł

Mateusz Duda


Tagi: Dom Pasywny, Działka Domu Pasywnego, Przyłącze Wodociągowe, Uzbrojenie Działki

Wszystkie Artykuły

Więcej Inspiracji

Ceglana elewacja – inspiracja z otoczenia
Projekt Domu Pasywnego Wieżyca – Rzuty
Zacienienie działki a dom pasywny

Komentarze

  1. Bardzo solidne wykonanie. Pierwszy niezwykle ważne media są jak widzę. Poszlo widzę expresowo, patrząc ile ja czekałem na wodę w okolicach Kolbud.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

fb