Przyłącze Wody Domu Pasywnego

misiek 12 Lipiec, 2015

przylacze-wody-domu-pasywnego

Przyłączenie działki do wody zakończone pełnym sukcesem J

Nie obyło się bez niespodzianek. Dowiedzieliśmy się kilku nowych rzeczy, które może komuś się przydadzą:

Warunki przyłączenia od Gminy wyglądały bardzo zachęcająco. Wodę należało brać z działki drogowej nr 230, która styka się z moją działką budowlaną od strony północnej. Niestety na mapie do celów projektowych wykonanej dla najbliższego otoczenia mojej działki nie widać żadnej wody w tej drodze. Po sprawdzeniu okazało się, że jest, ale w odległości 600 metrów. Ostatecznie udało się znaleźć wodę od tego samego gestora na prywatnej działce kilkanaście metrów na południe. Dzięki bezproblemowej zmianie warunków przyłączenia udało się podłączyć wodę znacznie prościej i taniej.

Bez problemu poszło uzyskanie od sąsiadów zgód na wykonanie przekopu na ich działkach. Dziękuję Sąsiadom!

Nie był to jednak koniec niespodzianek. Ponieważ żaden z sąsiadów nie widział problemu w przejściu wykopu przez jego działkę, zdecydowaliśmy się na trasę, która uszkodzi najmniej trawników. Trasa ta zahaczała na kilka metrów róg działki, która jest prywatnym lasem sąsiada. Tak został opracowany i złożony w Starostwie projekt przyłącza i dopiero po 2 tygodniach dowiedzieliśmy się w odpowiedzi na zgłoszenie prac budowlanych, że taki przebieg rury wymaga.. uzyskania zgody na wyłączenie fragmentu terenu z produkcji leśnej. Oczywiście zamiast tej długiej i kosztownej procedury łatwiej było zmienić projekt. Efekt tych zmian i ostateczny przebieg rury widać na zdjęciu. Wniosek: lepiej nie planować przebiegu przyłącza przez działkę leśną, nawet jeśli to działka prywatna, właściciel wyraził zgodę, a przebieg rury tylko nieznacznie wchodzi w działkę leśną i nie koliduje z żadnym drzewem. Dodatkowym plusem okazało się, że nasz wykop nie napotkał żadnej działki drogowej, więc nie były potrzebne ustalenia dot. kopania na drodze.

Podczas kopania rowu wykonawcę zaskoczyła wyjątkowa sypkość piasku na mojej działce. Okazało się, że trzeba zrobić znacznie szerszy wykop, bo ten pierwotnie zaplanowany natychmiast sam się zasypywał. Dziękuję Mateuszowi, że wziął na siebie dodatkowy koszt pracy koparki i całej ekipy. Gdyby tak każdy wykonawca bez problemu brał na siebie wszelkie nieprzewidziane dodatkowe koszty..


Tagi:

Wszystkie Artykuły

Powiązane Artykuły

Test Szczelności Domu Pasywnego
Zdjęcia do Wizualizacji Domu Pasywnego Wieżyca
Wentylacja z Odzyskiem Ciepła (rekuperator)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

fb